7 مورد برتر سئو در سال 2020 که باید روی آن تمرکز کنید

ما در این مقاله مروری بر بهترین استراتژی‌های مؤثر سئو در سال 2020 برای بهبود رتبه‌های SERP خواهیم داشت. برای شروع آماده‌اید؟

سئو در سال 2020

روند جستجوگرها در سال 2020

در اینجا بهترین روند و نکاتی درباره سئو در سال 2020 آورده شده است که شما باید آن‌ها را در نظر داشته باشید تا برای رده‌بندی وب سایت خود استفاده کنید و ترافیک گسترده‌ای را به سمت آن سوق دهید.

1- روی جستجوی صوتی متمرکز شوید و وب سایت خود را برای آن بهینه کنید

در سال 2020، اکثر کاربران با استفاده از جستجوی صوتی، درخواست‌هایی را به موتورهای جستجو ارسال می‌کنند.

نکته منحصر به فردی که باید روی آن متمرکز شوید این است که اکثر کاربران دقیقا چیزی را که می‌خواهند بصورت صوتی جستجو می‌کنند؛ بنابراین، این بدان معنی است که آن‌ها از عبارات طولانی استفاده می‌کنند؛ به همین دلیل شما باید به جای استفاده از کلمات کلیدی کوتاه، سایت خود را برای عبارات طولانی بهینه کنید.

2- تمرکز روی نسخه موبایل

واکنش‌گرایی (Responsive) یکی از عوامل مهم رتبه‌بندی در گوگل است که اکثر متخصصان سئو روی آن تمرکز می‌کنند. چطور؟

زیرا بیش از 60% کاربران از تلفن همراه خود برای جستجوهای‌شان استفاده می‌کنند و این عامل به Google کمک می‌کند تا بهترین نتایج را برای کاربران نشان دهد.

علاوه بر این، گوگل وب سایت‌هایی که برای تلفن همراه طراحی شده و سازگاری با موبایل دارند را به عنوان بهترین لینک برای به دست آوردن نتیجه تشخیص می‌دهد. بنابراین، اگر سایت شما بیشترین کاربر از موبایل را دارا نیست، حتما این کار را انجام دهید.

seo in 2020 1 - 7 مورد برتر سئو در سال 2020 که باید روی آن تمرکز کنید

3- محتوای منحصر به فرد و مفید ایجاد کنید

بیشتر وبلاگ‌نویسان برای کلیک بیشتر و افزایش بازدیدکنندگان‌شان از تکنیک‌های دیگری برای تبلیغ مطالب خود مانند اجرای تبلیغات استفاده می‌کنند.

اگر روی یک چیز متمرکز هستید که به شما کمک می‌کند تا افراد با شما ارتباط بگیرند، پس مطمئن باشید برای گرفتن رتبه بهتر در گوگل فقط با بک‌لینک، به تکنیک‌های دیگری نیاز ندارید.

اقدام به تولید محتوای شگفت انگیز کنید

توصیه ما ایجاد محتوای با ارزش است که برای کاربران هم جالب خواهد بود.

از طرف دیگر محتوای صفحه خود را با اینفوگرافیک‌ها و فیلم‌ها جذاب نمایش دهید؛ چرا که به کاربران کمک می‌کند زمان بیشتری را در وب سایت شما صرف کنند.

بنابراین از فیلم‌های بیشتری استفاده کنید، محتوای شگفت انگیز ایجاد کنید که پاسخگوی نیازها باشد. بهتر است بدانید اگر می‌خواهید رتبه خود را ارتقا دهید به حضور کاربران در سایت‌تان نیاز دارید.

4- تجربه کاربری خوب (UX) و SEO تکنیکال

UX به یکی از بهترین عوامل رتبه‌بندی SEO تبدیل شده است که موتورهای جستجوگر بر اساس الگوریتم‌های خود بر این اصل، بهترین نتیجه را برای کاربران نشان می‌دهند. به خاطر داشته باشید اگر وب سایت شما تجربه کاربری خوبی را ارائه ندهد مطمئن باشید این عامل به رتبه شما آسیب می‌رساند.

بنابراین، اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما سریع بارگیری می‌شود و همینطور قسمتی را برای سرچ قرار دهید که به کاربران کمک می‌کند هر گونه جستجو را در وب سایت شما انجام دهند.

در اینجا یک راهنمای نهایی در مورد بهترین روش‌ها برای افزایش تجربه کاربری (UX) ارائه شده است.

عامل دیگری که در سئو نقش مهمی ایفا می‌کند SEO تکنیکال است.

سئو تکنیکال بزرگ‌ترین نقش را برای وب سایت بازی می‌کند، به عنوان نمونه، سعی کنید تمامی لینک‌های شکسته سایت را برطرف کنید که به طور خلاصه UX و SEO موضوعاتی بسیار جدی و تعیین‌کننده در سال 2020 هستند.

seo in 2020 2 - 7 مورد برتر سئو در سال 2020 که باید روی آن تمرکز کنید

5- تمرکز روی الگوریتم BERT

BERT یک الگوریتم به‌روزرسانی‌شده توسط گوگل است. به عبارت دیگر گوگل تمایل دارد بهترین محتوا را برای کاربران خود ارائه دهد، به این معنی اگر می‌خواهید در صفحات بالای نتایج موتور جستجو قرار بگیرید، قبل از انتشار مطالب خود باید این عوامل را در نظر داشته باشید:

1. مطالب شگفت انگیز
2. مطالب مرتبط
3. محتوایی که به سؤالات کاربر پاسخ می‌دهد

در اینجا مواردی وجود دارد که شما باید هنگام ایجاد محتوا به آن‌ها توجه کنید. مطالبی را که به نیازها و سؤالات کاربران پاسخ می‌دهد را در اختیار مخاطبان هدف خود قرار دهید.

از تراکم بیش از حد کلمات کلیدی خودداری کنید و روی خوانایی و متن مطالب تمرکز کنید. از کلید واژه‌های طولانی استفاده کنید. بنابراین، BERT یکی دیگر از نکات سئو در سال 2020 است که باید آن را مد نظر داشته باشید.

6- وب سایت شما باید سرعت بگیرد

اگر وب سایت شما به آرامی بارگیری می‌شود مطمئن باشید بازدیدکنندگان زیادی را از دست خواهید داد. چرا؟

تجربه نشان داده است کاربران، برای سایت‌هایی که به کُندی بارگیری می‌شوند منتظر نمی‌مانندو به سایت‌های دیگر می‌روند. این عامل در رتبه‌بندی وب سایت شما به شدت تأثیرگذار است.

منابع زیر مواردی برای بررسی سرعت سایت هستند:

  • GTmetrix
  • Pingdom Tools
  • WebPage Test

6- از FAQ-Schema استفاده کنید

طرح سؤالات متداول چیست؟

FAQ به معنای سؤالات متداول است و بدان معناست که می‌توانید لیستی از سؤالاتی که افراد می‌پرسند را جمع کنید و آن‌ها را در یک صفحه پیاده سازی کنید.

چرا سؤالات FAQ برای شما مهم است؟

زیرا به شما کمک می‌کند ترافیک بیشتری به وب سایت خود وارد کنید و کلیک‌های بیشتری را دریافت نمائید. به عبارت دیگر ممکن است CTR وب سایت خود را افزایش دهید.

چگونه می‌توان از طرح سؤالات متداول استفاده کرد؟

دو روش وجود دارد که می‌توانید برای اجرای آن استفاده کنید: JSON-LD یا Microdata

seo in 2020 3 - 7 مورد برتر سئو در سال 2020 که باید روی آن تمرکز کنید

در نتیجه این 6 نکته، کلیدهای مهم سئو در سال 2020 هستند که باید می‌دانستید:

  1. جستجوی صوتی (Voice search)
  2. سازگاری با موبایل (Mobile-Friendly & Rich Snippets)
  3. ایجاد محتوای شگفت انگیز
  4. تمرکز روی UX و SEO فنی
  5. الگوریتم BERT
  6. سرعت سایت (Site Speed)

بنابراین، ما فکر می‌کنم این نکات سئو 2020 که در این مقاله بیان شد به شما کمک می‌کند تا رتبه خود را ارتقا دهید و در SERP ها مقام اول را بدست آورید. لطفا نظرتان در مورد این مقاله را با ما در میان بگذارید.

منابع

searchenginejournal

webexcept

5/5 ( 1 نظر )