سوالات متداول

سوالات پرتکرار

سوالاتی که می‌خواهید بدانید

دیجیتال مارکتینگ دکتر وثوقی برای راحتی بازدیدکنندگان و مشتریان عزیز برخی سوالات متداول را گردآوری کرده است که می‌توانید مطالعه کنید.

بازاریابی دیجیتال چیست؟

بازاریابی دیجیتال شامل مجموعه همه ابزارها و فعالیت‌هایی است که به صورت آنلاین و آفلاین برای بازاریابی محصولات و خدمات در حوزه وب، اینترنت، موبایل و سایر بسترها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بازاریابی دیجیتال را چگونه دسته بندی می‌کنید؟

بازاریابی دیجیتال به دو دسته کلی بازاریابیِ درونگرا و برونگرا تقسیم می‌شود.

بازاریابی درونگرا یا Inbound Marketing

بازاریابی درونگرا شکلی از بازاریابی است که در آن گفتگوی مخاطب با کسب و کار از طرف مخاطب آغاز می‌شود. اگر مجموعه‌ی فعالیت‌های شما به شکلی باشد که نخستین بار مشتری احساس کند که به سراغ شما آمده و شما به سمت او نرفته باشید، بازاریابی شما از جنس درونگرا یا جاذبه‌ای است.

بازاریابی برونگرا یا Outbound Marketing

در بازاریابی برونگرا گفتگو با کسب و کار همیشه از سمت کسب و کار آغاز می‌شود. به عنوان مثال در حال تماشای فیلم مورد علاقه‌ی خود هستید و ناگهان فیلم قطع می‌شود و تبلیغات را مشاهده می‌کنید. در این حالت تعامل از طریق کسب و کار صورت گرفته است. تکنیک‌های قرار دادن شماره تماس، تبلیغات یا ایمیل‌ها برای رسیدن به مشتریان بالقوه از طریق کانال‌های دیجیتال از این دسته است.

چرا بازاریابی آنلاین به آفلاین اولویت دارد؟

برای درک بهتر این موضوع تمایز بین بازاریابی آنلاین و آفلاین را بیان می‌کنیم:

نحوه‌ی انتشار و توزیع محتوا

در بازاریابی آفلاین محتوا به صورت فردی، از طریق تلویزیون، رادیو، ارتباط متقابل و.. منتشر می‌شود؛ در صورتی که در بازاریابی آنلاین محتوا می‌تواند در شبکه‌های اجتماعی و از طریق سایر مردم منتشر گردد. هزینه انتشار محتوا در بازاریابی آفلاین بسیار بالاتر از بازاریابی آنلاین است.

در بازاریابی آفلاین شناسایی مخاطبین هدف کار سختی است، در صورتی که در بازاریابی آنلاین بر اساس آنالیز رفتار کاربر می‌توانید مخاطبین هدف خود را پیدا کنید.

ضمن اینکه اشتراک گذاری محتوا در بازاریابی آنلاین آسان‌تر از بازاریابی آفلاین است.

SEO چیست؟

بهینه سازی موتورهای جستجوگر (SEO) تکنیکی برای افزایش بازدید کاربران از سایت ما است و این امر باعث می‌شود سایت شما در صفحه اول لیست نمایش جستجوی گوگل قرار بگیرد و رنکینگ سایتتان بالا برود.

اهداف سئو را می توان بصورت زیر خلاصه نمود:

افزایش بازدید کنندگان وب سایت
بالا رفتن رتبه در نتایج جستجوی گوگل
برترین فرایند جهت تبلیغات محصول و خدمات
افزایش چشمگیر ترافیک سایت
بهتر دیده شدن برند

اهمیت کلمه کلیدی در SEO چیست؟

کلمات کلیدی یا کلید واژه‌ها در سئو کلماتی هستند که بین محتوا و عناوین یک صفحه از سایت ما موجودند و به واسطه این کلمات است که موتورهای جستجوگر گوگل می‌توانند صفحات ما را پیدا کنند.

مهمترین راه افزایش ترافیک سایت چیست؟

ایجاد محتوای کاربردی و غیر تکراری
کاربر پسند بودن سایت
راحتی استفاده و پیدا کردن مطالب در وب سایت شما
استفاده از لینک‌های داخلی به سایر مطالب در سایت
اشتراک مطالب در رسانه‌های اجتماعی
ایجاد رابطه در شبکه‌های اجتماعی
تعامل با مشتری

منظور از تعداد کلیک به ازای تبلیغات یا PPC چیست؟

PPC یکی از راهکارهای دیجیتال مارکتینگ است. در این راه کار به ازای هر کلیکِ کاربر، هزینه‌ای پرداخت می‌کنید و ترافیک وب سایت خود را افزایش می‌دهید.

گوگل ادوردز چیست؟

Google AdWords سرویس آنلاین تبلیغاتی است که به بازاریابان اجازه می‌دهد برای رقابت تجاری‌شان تبلیغات خود را در نتایج بالای جستجوی گوگل نمایش دهند. این تبلیغات بر اساس کلمات پیشنهادی خود کاربران تعیین می‌گردد. در کل سرویس گوگل ادوردز بر روی کلمات کلیدی متمرکز است.

چرا نیاز به وب‌سایت داریم؟

اغلب بنگاه‌های اقتصادی، زمان و هزینه کلانی را برای تولید تبلیغات کاغذی صرف می‌کنند، در صورتی که امروزه مخاطبان به تبلیغات هدفمند در فضای اینترنتی علاقه‌مند هستند.

سایت‌ها یکی از ابزارهای مهم و کارآمدند که می‌توانند ویترین کسب و کار شما را به بهترین نحو نشان دهند. لازم به ذکر است وب سایت شما می‌بایست کلیه استاندارهای جهانی را دارا باشد؛ پس نتیجه میگیریم یکی از ابزارهای قدرتمند در اجرای دیجیتال مارکتینگ وب‌سایت استاندارد و حرفه‌ای است.

کدام شبکه اجتماعی برای کسب و کار مناسب است؟

اینستاگرام

کاربران این شبکه اجتماعی افراد بین ۱۴ الی ۴۵ سال هستند که اکثرا اینستاگرامِ خود را بیش از سه بار در روز چک می‌کنند.

اکثر افرادی که در این نوع شبکه اجتماعی فعالیت حرفه‌ای دارند میانگین بین ۱۸ تا ۲۹ سال سن دارند. به طور کلی اگر برای شما مقدور باشد که از محصولات و خدمات خود تصویر بگیرید اینستاگرام پیشنهادی بسیار هدفمند است.

فیسبوک

۶۰ در صد مخاطبین فیسبوک حداقل روزانه 1 بار از فیسبوک استفاده می‌کنند، در صورت تولید محتوای هوشمندانه و شناسایی صحیح بازار هدف، با فیسبوک می‌توانید موفقیت زیادی کسب کنید.

توییتر

توییتر بهترین ابزار برای روابط عمومی آنلاین است.

لینکدین

لینکدین موقعیتی برای نمایان شدن افراد خبره و متخصص است. این پلتفرم به اندازه فیسبوک، اینستاگرام و توییتر اجتماعی نیست اما برای فریلنسرها مناسب است.

هم اکنون با ما تماس بگیرید

جواب سوال خود را پیدا نکردید؟ از ما بپرسید.